Adres redakcji: Zens.pl sp zoo ul. SŁOWIŃCÓW 7 /7 78-100 Kołobrzeg Tel. 533 024 116 , Emil: biuro@zens.pl

Wersja Androida 11, o aktualizacji Google.

Wersja Androida 11, o aktualizacji Google.

Lajki

Firma Google wydała swoją najnowszą dużą aktualizację o nazwie Android 11 „R”, która jest wprowadzana na urządzenia Pixel firmy oraz smartfony kilku producentów zewnętrznych.


Zapowiedziany pod koniec lutego Android 11 oferuje zwiększoną prywatność, nowe funkcje związane z czatem oraz inteligentniejsze sterowanie multimediami i urządzeniami, a także niektóre dodatki ekskluzywne dla Pixela.

 

Oto, co musisz wiedzieć o aktualizacji Androida.

Kiedy mogę go otrzymać?

W tej chwili, jeśli masz smartfon Google Pixel lub jedno z nielicznych urządzeń innych firm wyprodukowanych przez OnePlus, Oppo, Realme i Xiaomi.
Każdy posiadacz smartfona innego producenta, takiego jak Samsung, prawdopodobnie będzie musiał poczekać kilka miesięcy.

 

Ile to będzie kosztować?

Aktualizacja jest bezpłatna od Google i innych producentów. Jeśli zostaniesz poproszony o zapłacenie za aktualizację, prawdopodobnie jest to oszustwo.

 

Czy moje aplikacje będą działać?

Android 11 nie zmienił sposobu działania podstawowego systemu operacyjnego, co oznacza, że prawie wszystkie aplikacje powinny działać poprawnie od razu po wyjęciu z pudełka, jeśli zostały zaktualizowane w ciągu ostatnich kilku lat.

 

Aktualizacja rozmowy.

Dla wielu telefony służą do przesyłania wiadomości za pośrednictwem niezliczonych różnych aplikacji. Te aplikacje do czatu mają własną dedykowaną przestrzeń w sekcji powiadomień w telefonie, co ułatwia przeglądanie rozmów i zarządzanie nimi bez zakłócania pozostałych powiadomień.

 

Bąbelki a okienka czatu.

Facebook po raz pierwszy wprowadził funkcję o nazwie Chat Heads dla swojej aplikacji Messenger w 2013 roku, która umieszcza rozmowy w małych pływających bąbelkach, które znajdują się nad wszystkim innym na ekranie i można je rozszerzyć do czytania.
Google wykorzystało tę funkcję i uczyniło ją podstawową częścią Androida, dzięki czemu każda aplikacja do przesyłania wiadomości może zrobić to samo z ustawieniem o nazwie Bubbles. Większość aplikacji do czatu obsługuje tę funkcję, chociaż niektóre wymagają aktualizacji, aby to zrobić.
Chodzi o to, że możesz dalej robić to, co robiłeś, jednocześnie prowadząc szybką rozmowę z kimś, bez konieczności przełączania się do różnych aplikacji i wychodzenia z nich.

 

Ulepszone sterowanie multimediami.

Sterowanie muzyką jest teraz częścią głównej sekcji szybkiego sterowania w rozwijanym obszarze powiadomień, znajdującej się nad resztą powiadomień. Częścią ulepszenia jest możliwość szybkiego przełączania wyjścia dla muzyki, więc jeśli słuchasz na słuchawkach, ale chcesz odtworzyć utwór dla znajomego, możesz po prostu dotknąć ikony nad przyciskiem odtwarzania/wstrzymania, aby przełączyć się na telefon głośnik.

 

Znacznie szybszy dostęp do inteligentnych urządzeń.

Jeśli masz inteligentne światła i inne urządzenia, ta aktualizacja jest dla Ciebie. Długie naciśnięcie przycisku zasilania przeniesie Cię teraz do panelu szybkiego dostępu, w którym możesz wyłączyć telefon, ponownie go uruchomić, uzyskać dostęp do Google Pay i zobaczyć kolekcję przycisków szybkiego działania do włączania i wyłączania inteligentnych urządzeń.

Przyciski można zmieniać, dzięki czemu masz tylko często potrzebne urządzenia, takie jak termostat lub lampka na drzwiach wejściowych, co sprawia, że jest to znacznie szybsze niż otwieranie osobnej aplikacji tylko po to, aby wyłączyć światło.

 

Lepsze uprawnienia prywatności.

Kontynuując aktualizacje prywatności lokalizacji w systemie Android 10, system Android 11 zapewnia znacznie większą kontrolę nad ogólnymi uprawnieniami, które przyznajesz swoim aplikacjom. Na przykład dostęp do mikrofonu, kamery lub lokalizacji można teraz przyznać tylko raz, co pozwala na korzystanie z aplikacji bez przyznawania jej bezterminowych uprawnień.

Android zresetuje również uprawnienia przyznane aplikacjom, których nie używałeś od dłuższego czasu, powiadamiając Cię, gdy to się stanie, co pomoże uniknąć aplikacji, których używasz raz, i zapomni o możliwości dostępu do części telefonu.

 

Szybsze aktualizacje.

Google kontynuuje nacisk na szybsze aktualizacje, udostępniając więcej aktualizacji zabezpieczeń i prywatności w Google Play w podobny sposób, jak aplikacje. W ten sposób nie musisz czekać, aż producent smartfona wyda pełną aktualizację telefonu, aby uzyskać kluczową poprawkę bezpieczeństwa.

 

Ekskluzywne piksele.

Oprócz ogólnych aktualizacji Androida 11, Google oferuje szereg nowych funkcji specjalnie dla swoich smartfonów Pixel, które w przyszłości mogą pojawić się na urządzeniach innych producentów.
Podgląd na żywo do udostępniania lokalizacji w Mapach Google pozwala teraz zobaczyć, gdzie znajdują się Twoi znajomi w rzeczywistości rozszerzonej. Po prostu skieruj telefon w ich ogólnym kierunku, a pokaże Ci, gdzie się znajduje, za pomocą wirtualnych pinezek za pomocą aparatu telefonu.
Inteligentna odpowiedź została zaktualizowana, aby sugerować w pełni zautomatyzowane odpowiedzi na wiadomości w aplikacjach czatu przy użyciu uczenia maszynowego na urządzeniu. Wkrótce telefony będą komunikować się ze sobą bez potrzeby interakcji z ludźmi.

 

Menu przeglądu (ostatnio używane aplikacje) może teraz wybierać tekst, obrazy lub robić zrzuty ekranu, aby przyspieszyć udostępnianie. Dolny rząd ikon na ekranie głównym może teraz automatycznie sugerować aplikacje, których telefon może chce użyć, na podstawie poprzedniego użycia i pory dnia.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *