Adres redakcji: Zens.pl sp zoo ul. SŁOWIŃCÓW 7 /7 78-100 Kołobrzeg Tel. 533 024 116 , Emil: biuro@zens.pl

Kanoniczne adresy URL i SEO: Jaki jest najlepszy sposób na zaimplementowanie kanonicznego adresu URL?

Kanoniczne adresy URL i SEO: Jaki jest najlepszy sposób na zaimplementowanie kanonicznego adresu URL?

Lajki

Kanoniczny adres URL to strona internetowa, która ma taką samą treść jak inna strona internetowa, ale ma inny adres URL. Służy do wskazywania wersji treści, którą mają indeksować roboty wyszukiwarek.

Jeśli masz dwa identyczne adresy URL, Google zindeksuje oba adresy i potraktuje je jako jeden. Spowoduje to zduplikowanie treści i może skutkować karami ze strony Google. Google radzi, aby używać kanonicznego adresu URL, gdy masz w swojej witrynie wiele wersji tej samej treści.

Co to jest kanoniczny adres URL i dlaczego jest ważny dla SEO?

Kanoniczny adres URL to preferowana wersja strony. Pomaga wyszukiwarkom indeksować stronę i rozumieć zawartość strony. Kanoniczny adres URL to adres internetowy, który wskazuje na pojedynczy zasób. Treść tego zasobu powinna być identyczna lub jak najbardziej podobna we wszystkich adresach URL, które na niego wskazują. Na przykład, jeśli masz dwie strony o różnych tytułach, ale mają one tę samą treść, użyj jednego adresu URL dla obu stron i dodaj atrybut o nazwie rel=”canonical” wskazujący preferowaną wersję strony.

Jak utworzyć „kanoniczny” adres URL dla swoich stron internetowych?

Aby utworzyć kanoniczny adres URL dla swojej witryny, musisz zmodyfikować plik .htaccess na swoim serwerze. Plik .htaccess zwykle znajduje się w katalogu głównym Twojej witryny. Po znalezieniu musisz go otworzyć za pomocą edytora tekstu, takiego jak Notatnik lub Notepad ++.

2 rodzaje kanonicznych adresów URL i jak ułatwiają one SEO

Kanoniczny adres URL to adres internetowy, który wskazuje tę samą treść, ale ma różne rozszerzenia. Na przykład https://www.google.com/maps i https://www.google.com/maps?q=nowy+jork są kanonicznymi adresami URL, ponieważ prowadzą do tej samej treści w Mapach Google, ale mają różne rozszerzenia (zwykły tekst i html).

Kanoniczny adres URL jest ważny dla SEO, ponieważ pomaga wyszukiwarkom dowiedzieć się, które strony internetowe są swoimi duplikatami, a które z nich powinny znajdować się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Dwa typy kanonicznych adresów URL to adresy URL w postaci zwykłego tekstu i adresy URL w formacie HTML. Adresy URL w postaci zwykłego tekstu wskazują tę samą treść, co ich odpowiedniki w formacie HTML, ale mają inne rozszerzenie.

Znaczenie posiadania wielu kanonicznych adresów URL

Dane kanoniczne są ważne dla SEO, ponieważ pomagają wyszukiwarkom wiedzieć, która strona jest najważniejsza.

Trzy różne typy kanonicali to:

– Element linku kanonicznego w nagłówku dokumentu, który informuje wyszukiwarki, że jest to preferowany adres URL tej strony.

– Element rel=canonical link w dokumencie, który informuje wyszukiwarki, że ten adres URL jest alternatywną wersją tej strony.

– Przekierowanie 301, które informuje wyszukiwarki, że chcesz na stałe przenieść stronę i całą jej zawartość pod inny adres URL.

W marketingu cyfrowym kanoniczność oznacza, że istnieje jeden adres URL dla danej domeny, który jest uważany za oryginalną i autorytatywną wersję strony internetowej. Na przykład, jeśli oba abc.com/page1 i abc.com/page2 wskazują tę samą zawartość na serwerze, to oba są uważane za kanoniczne lub kanoniczne adresy URL.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *