Adres redakcji: Zens.pl sp zoo ul. SŁOWIŃCÓW 7 /7 78-100 Kołobrzeg Tel. 533 024 116 , Emil: biuro@zens.pl

Dlaczego warto mieć mały sejf

Dlaczego warto mieć mały sejf

Lajki

Włamania do mieszkań i domów zdarzają się każdego dnia i to niezależnie od miejsca zamieszkania. Jeśli właściciel nieruchomości wyjeżdża na wczasy lub po prostu jest w pracy, to wówczas złodzieje mogą bez problemu dostać się do środka i ukraść cenne kosztowności. Dlatego warto zabezpieczyć się przed taką ewentualnością poprzez zamontowanie solidnego domowego sejfu. A jakie przedmioty można z powodzeniem trzymać w takim sejfie?

Ważne dokumenty

Choć większość dokumentów jest obecnie dostępnych online i nie trzeba ich drukować, to jednak wciąż wiele osób posiada w domu cenne umowy, uprawnienia, akty notarialne, testamenty lub inne papiery, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Takie ważne dokumenty można trzymać w sejfie i sięgać po nie tylko wtedy, gdy naprawdę są potrzebne. Tym bardziej że w nowoczesnych sejfach domowych znajdują się specjalne przegrody na pojedyncze umowy lub nawet na całe segregatory. Ponadto w sejfie warto też przechowywać paszporty oraz dowody osobiste wszystkich członków rodziny. Są to bowiem niezwykle ważne dokumenty, których kradzież może się wiązać z bardzo poważnymi konsekwencjami. Dodatkowo trzymanie takich dokumentów w sejfie sprawi, że na pewno się nie zgubią i zawsze będzie można z nich szybko i wygodnie skorzystać w dowolnie wybranym momencie.

Pieniądze i biżuteria

W niepewnych czasach ludzie często wyciągają pieniądze z konta i przechowują je w domu. Jest to jednak dosyć ryzykowne rozwiązanie, szczególnie jeśli dana osoba nie ma solidnego sejfu sprytnie schowanego w ścianie lub w podłodze. Ponieważ taka gotówka może być łatwym łupem dla wszelkiego rodzaju złodziei i naciągaczy. Ponadto wyjeżdżając na wczasy lub planując remont, warto schować kolie, kolczyki, czy pierścionki w dobrze zabezpieczonym sejfie. Należy pamiętać również, aby kod do sejfu był odpowiednio ukryty przed osobami postronnymi i nie powinno się także otwierać sejfu przy obcych.

Broń palna

Trzymanie broni palnej w domu jest niebezpieczne, ponieważ może ona łatwo dostać się w niepowołane ręce. Dlatego, nawet jeśli dana osoba posiada pozwolenie na broń, to powinna właściwie ją zabezpieczyć przed innymi domownikami oraz przede wszystkim przed dziećmi. Do tego celu idealnie nada się profesjonalny domowy sejf z certyfikatem poświadczającym o klasie jego bezpieczeństwa. Wybierając taki produkt, dana osoba zyska pewność, że nikt poza nią nie zdoła otworzyć sejfu. Mimo wszystko w sejfie należy przechowywać tylko nienaładowaną broń, a naboje trzeba umieścić na osobnej półce w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Wybierz domowy sejf, który pomieści wszystkie cenne przedmioty

Na rynku można znaleźć wiele modeli domowych sejfów przeznaczonych do przechowywania bardzo różnych przedmiotów. Wobec czego jeszcze przed zakupem należy się zastanowić, co dokładnie będzie trzymane w sejfie i jak duży musi być wybrany model, aby sprostać oczekiwaniom danej osoby. Wybierając idealny sejf, trzeba także sprawdzić, ile miejsca można przeznaczyć w mieszkaniu na jego fachowy montaż. Poza tym warto zamówić sejf o wysokiej klasie odporności z zamkiem automatycznym, który jeszcze skuteczniej zabezpieczy cenne mienie przed kradzieżą. 

Domowy sejf musi być także dobrze ukryty, by w razie włamanie złodzieje go nie znaleźli. Dlatego często specjaliści instalują domowe sejfy w podłodze pod dywanem, w ścianie za obrazem czy u podstawy szafy. Ważne, by pod żadnym pozorem nie zdradzać osobom postronnym lokalizacji sejfu, a przed dłuższym wyjazdem należy zawsze sprawdzić, czy sejf został właściwie zamknięty.

Autor
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z sejfami SejfExpert oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *